cz
Blog
Čím je nejlepší nahradit LED trubice?
02 Dec 2022  /  Rady a tipy

Čím je nejlepší nahradit LED trubice?

LED trubice naleznete stále na regálech mnoha obchodů. I když jsou úsporné (mnohem úspornější než neonové, halogenové či jiné T8 trubice do původních obdélníkových svítidel nazývaných neonky), při současných trendech již nesplňují nároky na design. Naštěstí je na trhu velké množství zajímavých alternativ, které navíc skvěle vypadají.

Náhrada za LED trubice

Nejčastější náhradou za T8, ale i T5 trubicová svítidla, jsou takzvaná LED lineární svítidla, která naleznete iv naší nabídce. Právě díky svému tvaru, který je vhodný do úzkých a dlouhých prostor (například chodby nebo prostor mezi regály) vám LED lineární svítidla poslouží stejně spolehlivě jako trubice T8. Pokud hledáte změnu kvůli lepšímu designu a požadujete vysoký výkon, máme k dispozici i další produkty.

LED panely a LED lištová svítidla

Druhou „podlouhlou“ alternativou jsou LED lištová svítidla, která se dají díky různým spojkám a rozdělovačům tvarovat do různých úhlů a dokáží například kopírovat tvary místnosti, nábytku či různých jiných objektů, které mají osvětlovat. Skvělou náhradou jsou také LED průmyslová svítidla. Pokud hledáte centrální svítidlo například do kuchyně či nad zmiňovaný pracovní stůl, prohlédněte si nabídku čtvercových LED panelů, které lze například zabudovat i do podhledů či sníženého stropu.

Původní účel LED trubic

Klasické neonky, i když se začaly později osazovat výkonnějšími a úspornějšími LED trubicemi, se původně nejčastěji využívaly jako svítidla na chodbách nebo na místech, kde bylo zapotřebí dostatečného množství světla – na různých pracovištích, v ordinacích lékařů, ale v neposlední řadě jsme mohli neonku najít iv kuchyni či ve sklepě u našich prarodičů. Neonky se hojně používaly ik osvětlení učeben ve školách.

Nejen funkčnost či estetika, ale také spotřeba je důležitá


Zatímco v minulosti byl výběr osvětlení poměrně limitován, nyní je na výběr až přebytek různých typů svítidel. Nyní, ještě více než dříve, je však důležitá spotřeba elektrické energie samotného svítidla. I původní LED trubice mohou být stále funkční, při pohledu však na jejich spotřebu se často natíská otázka, zda jsou dostatečně úsporné. Pokud je používáte na denní bázi nebo jsou zapnuty větší časový úsek roku, investice do kvalitních LED svítidel iz naší nabídky se vám může vrátit na účtu za elektřinu násobně dříve.

Potřebujete poradit?
Máme několik možností, jak nás kontaktovat. Vyberte si, která vám vyhovuje.
My se vám ozveme
Nechte nám váš e-mail a náš obchodní zástupce vás bude kontaktovat.
Facebook
SILRING CZ s.r.o.
602 00 Brno
Lidická 700/19
Záruka a doprava
Záruka na všechny výrobky 3 – 5 let. Doprava po celé České republice při objednávce nad 3500,- Kč - zdarma.
© Všechna práva vyhrazena 2024 SILRING
cz
Potřebujete poradit? Vyžádejte si nezávazný návrh vašeho projektu osvětlení