cz
Blog
Řízení osvětlení – poznejte moderní možnosti
09 Jan 2023  /  Rady a tipy

Řízení osvětlení – poznejte moderní možnosti

Remote ovládání osvětlení

Při výběru osvětlení je v dnešní době mimořádně důležité, aby existovala možnost takzvaného remote, tedy dálkového ovládání osvětlení. K množství modelů lze dokoupit různé univerzální ovladače, které mohou v principu ovládat jen to, zda je světlo zapnuto nebo vypnuto odkudkoli, kde mají dosah. Mnohé ovladače však umožňují měnit barvu nebo intenzitu osvětlení.

Senzory pohybu a světla

Pro bezpečný pohyb v noci kolem domu, po areálu firmy nebo na tmavé chodbě mezi výrobními halami, aniž by lidé po sobě museli stále zhasínat, jsou nejvhodnější LED průmyslové svítidla s integrovanými nebo dodělanými senzory pro pohyb a intenzitu osvětlení. Jakmile viditelnost klesne pod určitou úroveň například s příchodem večera, při jakémkoli pohybu, který senzor zachytí, se světlo rozsvítí, a to například na 30 vteřin nebo na jiný čas, který si nastavíte.

Časovače osvětlení

Stejně zajímavý způsob řízení osvětlení je i použití různých časovačů, které se nejčastěji používají v souvislosti s veřejným LED osvětlením (kdy si města nastaví například v létě osvětlení od 21:00 do 4:00 nebo v zimě od 17:00 do 6:00) . Jde však také o skvělou pomůcku pro rodinné domy. Pokud odjedete na dovolenou a nechcete, aby nikdo nevěděl o vašem odjezdu, můžete pomocí časovače nastavit, aby se každý večer na dvě hodinky rozsvítilo světlo například v obýváku.

SMART systémy připojení

Mezi nejčastější způsoby ovládání osvětlení patří systémy založené na technologiích Dali nebo ZigBee, ale existují i možnosti ovládání celých smart soustav LED osvětlení přes wifi nebo bluetooth. Pokud je následně tento systém nebo jeho centrální jednotka připojena k internetu, můžete světlo například pomocí aplikace ve smartphonu ovládat odkudkoli ze světa.

Stmívací vypínače

Stmívání je technicky nenáročná, avšak velmi příjemná funkce LED svítidel. Abyste mohli světlo stmívat a měnit tak jeho intenzitu, potřebujete mít model, který to dokáže, ale také vhodný stmívací vypínač. Stmívání osvětlení je skvělé pro navození atmosféry, například v hudebních klubech, ale také v domácnosti.

Potřebujete poradit?
Máme několik možností, jak nás kontaktovat. Vyberte si, která vám vyhovuje.
My se vám ozveme
Nechte nám váš e-mail a náš obchodní zástupce vás bude kontaktovat.
Facebook
SILRING CZ s.r.o.
602 00 Brno
Lidická 700/19
Záruka a doprava
Záruka na všechny výrobky 3 – 5 let. Doprava po celé České republice při objednávce nad 3500,- Kč - zdarma.
© Všechna práva vyhrazena 2024 SILRING
cz
Potřebujete poradit? Vyžádejte si nezávazný návrh vašeho projektu osvětlení