cz
Blog
Co je to funkce Anti Glaring a proč je tak oblíbená?
22 Feb 2024  /  Rady a tipy

Co je to funkce Anti Glaring a proč je tak oblíbená?

Co je Anti Glaring?

Anti Glaring, respektive Anti Glare můžeme volně přeložit jako „neoslňující“. Zkuste se někdy podívat přímo na nějakou svítilnu ve svém domě (nezkoušejte se dívat na slunce, riskujete poškození zraku). Výsledkem bude pravděpodobně oslnění, fleky před očima, které vás mohou obtěžovat ještě několik desítek minut, a případně i nutkání přetírat oči. Pokud tak něco uděláte při čtení tohoto článku v rámci pokusu, asi se vám bude hůře číst, ale představte si tuto situaci v práci. Co kdyby vás světlo, i když jen nepřímo, oslňovalo celých 8 hodin? Co když musíte v skladu s LED výkonným osvětlením při hledání zboží ve vyšších policích regálů bojovat s oslňujícím světlem a následně ještě bezpečně manipulovat s vysokozdvižným vozíkem? Právě pro tyto situace jsou zde LED průmyslová svítidla s funkcí Anti Glaring. Když se na takové svítidlo podíváte, neoslní vás.

 

Princip fungování Anti Glaring

Existuje několik způsobů, které zajišťují, že vás světlo neoslní. Některé dioptrické, ale také sluneční či lyžařské brýle jsou například vybaveny Anti Glaring fólií. V případě LED svítidel však Anti Glaring zajišťuje speciální optika. Ta může být rovněž kombinována s dodatečnou ochrannou fólií a odrazovými plochami, které vyzařované světlo rozptýlí po místnosti a ještě výrazněji tak sníží efekt oslnění.

 

Modely svítidel s funkcí Anti Glaring

V nabídce máme hned několik modelů LED svítidel s funkcí Anti Glaring. Oblíbené je například kulaté svítidlo High Bay iWide, ale také hranatý model FLAT. Obě (a mnohé další) jsou k dispozici v různých výkonnostních variantách a rádi vám poradíme, který model si vybrat konkrétně do vašeho objektu.

 

Výhody funkce Anti Glaring

Výhody modelů LED svítidel s funkcí Anti Glaring můžeme na závěr jen shrnout. Světlo vás, zejména při práci, neoslní, což zajistí mnohem větší úroveň bezpečnosti, ale také komfort při vykonávání různých činností. Svítidla s funkcí Anti Glaring nezpůsobují únavu zraku, proto jsou vhodná například i do výrobních hal, kanceláří, učeben a jiných prostor, kde lidé tráví několik hodin denně. V neposlední řadě je světlo z modelů Anti Glaring lépe a rovnoměrněji rozptýleno po místnosti.

Potřebujete poradit?
Máme několik možností, jak nás kontaktovat. Vyberte si, která vám vyhovuje.
My se vám ozveme
Nechte nám váš e-mail a náš obchodní zástupce vás bude kontaktovat.
Facebook
SILRING CZ s.r.o.
602 00 Brno
Lidická 700/19
Záruka a doprava
Záruka na všechny výrobky 3 – 5 let. Doprava po celé České republice při objednávce nad 3500,- Kč - zdarma.
© Všechna práva vyhrazena 2024 SILRING
cz
Potřebujete poradit? Vyžádejte si nezávazný návrh vašeho projektu osvětlení