cz
Blog
SMART LED osvětlení vám usnadní život
02 Dec 2022  /  Rady a tipy

SMART LED osvětlení vám usnadní život

Co je SMART osvětlení?

SMART osvětlení by mělo být opravdu moudré – mělo by dokázat více, než jen svítit nebo nesvítit v závislosti na poloze vypínače. Za SMART prvky ve světě osvětlení můžeme považovat vše od různých druhů řízení a stmívání či změny barvy, až po variabilní možnosti připojení, ovládání na dálku či dokonce autonomní svícení.

LED osvětlení – možnosti připojení

SMART LED světla se nejčastěji připojují pomocí technologií ZigBee a Wifi. Můžete narazit také na různé jiné méně rozšířené systémy či dokonce komunikaci přes bluetooth. Některé specifické ekosystémy pracují výlučně přes klasický ethernetový kabel, který má největší stabilitu a všechna světla řídí jediný server, do kterého jsou společně připojena.

Inteligentní řízení osvětlení

Mezi inteligentní formy řízení osvětlení patří použití senzorů pohybu a světla (takzvané fotobuňky) různých časovačů, ale také řízení LED osvětlení přes internet na dálku prostřednictvím smartphonu kdekoli ze světa. Velmi žádaná bývá také funkce stmívání LED osvětlení.

Osvětlení pro zvýšení bezpečnosti

Při správně navrženém inteligentním LED osvětlení se zvýší bezpečnost v objektu (v domácnosti i na pracovišti) dvěma způsoby. Tím prvním je, že při pohybu nebo práci budete mít vždy dostatek světla bez ohledu na to, jestli něco nesete v ruce a můžete nebo nemůžete dosáhnout na vypínač. Druhým způsobem je odrazení potenciálních nezvaných hostů, kteří pod proudem světla z reflektoru ztratí vůli přivlastňovat si cizí věci.

Maximální komfort SMART osvětlení

Při dobře nastaveném SMART osvětlení si můžete užívat nejvyšší úrovně komfortu. Při chůzi domu k bráně se vám mohou postupně rozsvěcovat jednotlivé lampy napojené na fotobuňku, v obývacím pokoji nebo v ložnici si můžete osvětlení ztlumit pro navození intimnější atmosféry a při odjezdu na dovolenou můžete nastavit časovač, který bude nepravidelně zapínat světla na určitou dobu v různých místnostech v domě, díky čemuž to bude vypadat, jako by tam někdo pořád byl. Pro více možností inteligentního řízení osvětlení nás neváhejte kontaktovat.

Potřebujete poradit?
Máme několik možností, jak nás kontaktovat. Vyberte si, která vám vyhovuje.
My se vám ozveme
Nechte nám váš e-mail a náš obchodní zástupce vás bude kontaktovat.
Facebook
SILRING CZ s.r.o.
602 00 Brno
Lidická 700/19
Záruka a doprava
Záruka na všechny výrobky 3 – 5 let. Doprava po celé České republice při objednávce nad 3500,- Kč - zdarma.
© Všechna práva vyhrazena 2023 SILRING
cz
Potřebujete poradit? Vyžádejte si nezávazný návrh vašeho projektu osvětlení