cz
Blog
Lustry – jsou úplně out nebo se vracejí do módy?
07 Feb 2023  /  Rady a tipy

Lustry – jsou úplně out nebo se vracejí do módy?

Klasické lustry

Do různých rustikálních, retro, ale i barokních a dalších nejen historických interiérů se lustry samozřejmě hodí, a nemůžete je jen tak nahradit minimalistickým čtvercovým LED panelem. Různé dřevěné vyřezávané, křišťálové a jiné umělecké lustry se vyrábějí i dnes, ale místo svíček či klasických žárovek jsou osazeny moderními a úspornými LED svítidly, které vypadají stejně jako klasické žárovky (včetně teplého žlutého světla) ale se všemi výhodami LED technologií.

Moderní lustry

Moderní lustry mají často nepravidelný tvar a různé tvary stínítek. Dominuje jim minimalistický design a často až industriální vzhled. Mezi nejoblíbenější barvy patří černá, bílá, šedá, ale také stříbrná. Velmi oblíbené jsou také jednoduché lustry, kde patice se žárovkou visí jen na kousku provázku, drátu nebo řetězu.

Patice žárovek

Moderní lustry mají nejčastěji rozšířené LED patice GU10, ale také GU5.3, výjimečně i G4 a G9. Najdeme však také modely s paticí E27 a E14, které se používaly u klasických žárovek. Ty se však již dnes vyrábějí také v LED verzí, například jako takzvané filamentové retro žárovky.

Do kterých místností se hodí lustr?

Lustr bychom jen stěží hledali v předsíni, na chodbě či ve výrobní hale. Výjimečně se nějaký objeví v koupelně, jinak jsou dominantou obývacích pokojů, jídelen, ložnic, dětských pokojů, pracovní, ale i kuchyní. Skvěle však vynikne také v nákupních centrech.

Náhrada za lustry

Mezi nejoblíbenější náhrady za lustry patří LED trubicová svítidla, v ostatních místnostech zase čtvercové LED panely, respektive zmiňovaná LED závěsná nebo LED stropní svítidla. Lustr dokáže skvěle nahradit i LED bodová svítidla, která jsou navíc rozmístěna rovnoměrně po celé ploše stropu a osvětlují místnost rovnoměrněji.

Potřebujete poradit?
Máme několik možností, jak nás kontaktovat. Vyberte si, která vám vyhovuje.
My se vám ozveme
Nechte nám váš e-mail a náš obchodní zástupce vás bude kontaktovat.
Facebook
SILRING CZ s.r.o.
602 00 Brno
Lidická 700/19
Záruka a doprava
Záruka na všechny výrobky 3 – 5 let. Doprava po celé České republice při objednávce nad 3500,- Kč - zdarma.
© Všechna práva vyhrazena 2024 SILRING
cz
Potřebujete poradit? Vyžádejte si nezávazný návrh vašeho projektu osvětlení