cz
Blog
Vyberte si správná kancelářská svítidla pro lepší výsledky v práci
02 Dec 2022  /  Rady a tipy

Vyberte si správná kancelářská svítidla pro lepší výsledky v práci

Kancelářské svítidla

Mezi kancelářská svítidla patří nejčastěji klasické stolní kancelářské lampy na pracovní stůl a nějaká standardní stropní svítidla. Do větších open office-ů, které mohou mít rozlohu stovek metrů čtverečních, jsou mnohem vhodnější LED panely, které lze dokonale zabudovat do podhledu kazetových stropů. Máte-li kancelář zařízenou v industriálním stylu, vybrat si můžete také závěsná svítidla.
 

Kancelářské osvětlení a výkon

V přítmí se může i sterilní korporátní kancelář zdát jako útulný prostor vhodný pro šlofíka. Dostatečně výkonná světla pomohou udržet člověka v bdělém stavu. Mnohé studie dokazují, že v kasinech, nákupních centrech a jiných 24hodinových provozech s non-stop výkonným osvětlením lidé nemusí propadnout pocitu únavy nebo potřebě spánku.
 

Vliv osvětlení na oči

Pracovat v nedostatečně nebo nesprávně osvětleném prostoru může mít neblahý vliv na zdraví vašich očí. Mhouřit na klávesnici nebo do dokumentů ještě určitě nikomu nikdy nepomohlo vybudovat si zdravý zrak. Odborníci navíc doporučují, že při sledování do monitoru musíte mít dostatečně osvětlený i okolní prostor, aby vám obrazovka netahala oči. Platí to i při sledování televize, což však dodržuje málokdo.
 

Neutrální barva kancelářského osvětlení

Modré světlo se v posledních letech stalo doslova strašákem mnoha lidí. Je pravda, že dokáže rozhodit biorytmus našeho organismu před spánkem, ale během dne se ho netřeba bát. Přesto doporučujeme do kanceláře vybrat spíše denní neutrální světlo. Zatímco žluté teplé by mohlo zaměstnance uspávat, bílé studené je přece jen trochu sterilní a kdo chce, může si ho dopřát i pomocí vlastní stolní lampy.
 

Úsporné osvětlení do kanceláře

Potřebujete navrhnout osvětlení na míru do vaší kanceláře nebo na jiné pracoviště? Neváhejte nás kontaktovat a než budete čekat na odpověď, prohlédněte si naše případové studie a reference jiných objektů, kterým jsme se postarali o zbrusu nové úsporné osvětlení.

Potřebujete poradit?
Máme několik možností, jak nás kontaktovat. Vyberte si, která vám vyhovuje.
My se vám ozveme
Nechte nám váš e-mail a náš obchodní zástupce vás bude kontaktovat.
Facebook
SILRING CZ s.r.o.
602 00 Brno
Lidická 700/19
Záruka a doprava
Záruka na všechny výrobky 3 – 5 let. Doprava po celé České republice při objednávce nad 3500,- Kč - zdarma.
© Všechna práva vyhrazena 2024 SILRING
cz
Potřebujete poradit? Vyžádejte si nezávazný návrh vašeho projektu osvětlení