cz
Blog
Kde se používá filamentová žárovka?
13 Jul 2022  /  Rady a tipy

Kde se používá filamentová žárovka?

Co je filamentová žárovka?

Filamentové žárovky můžete nalézt i pod dalšími dvěma názvy. V obchodech se někdy označují také jako žárovky Edison nebo jako designové žárovky. Základní princip odlišnosti filamentových žárovek je v jejich vzhledu. Jsou navrženy tak, aby vypadaly přesně tak, jako první Edisonovy žárovky, které byly navrženy ještě před více než 100 lety.
 

Filamentové vlákno

Filamentové žárovky jsou odvozeny od názvu Filament, což je skleněný či safírový pásek osazený malými LED diodami. Díky tomu vypadá podobně jako klasické žárovky, které mají uvnitř vlákno. Jsou proto mimořádně vhodné do bytů zařízených v industriálním nebo retro stylu.
 

LED filamentové žárovky

Jak jste si již mohli domyslet, filamentové žárovky využívají úspornou technologii LED s vysokou svítivostí a mimořádně dlouhou životností. LED žárovky ve většině LED svítidel mají většinou funkční a minimalistický design (například jsou zapuštěny v LED bodovkách) a samy o sobě nejsou zrovna reprezentativní. Staré žárovky však lidé zavrhují kvůli tomu, že mají nižší svítivost, životnost a spotřebují až 10krát více energie.
 

Nostalgické designové osvětlení

Filamentové žárovky vám jednoduše navodí tu správnou atmosféru v každém stylovém interiéru. Lidé je nejčastěji používají jako závěsná LED svítidla. Už jste někdy byli v podniku nebo jiném prostoru, kde ze stropu přímo na kabelech visely žárovky? Tento industriální designový prvek je levným řešením například do ložnice nebo do obývacího pokoje.
 

Musí být filamentová žárovka kouřová?

V tomto ohledu nejsou názory příliš jednotné. Někteří lidé tvrdí, že filamentové žárovky můžeme nazvat tímto termínem jen tehdy, když mají kouřové sklo. Ve skutečnosti však mezi filamentovými žárovkami najdeme i kousky se sklem, které je čiré. Žárovky tak mají zcela přiznaný vnitřek, ale stále je v nich využívána LED technologie.

Potřebujete poradit?
Máme několik možností, jak nás kontaktovat. Vyberte si, která vám vyhovuje.
My se vám ozveme
Nechte nám váš e-mail a náš obchodní zástupce vás bude kontaktovat.
Facebook
SILRING CZ s.r.o.
602 00 Brno
Lidická 700/19
Záruka a doprava
Záruka na všechny výrobky 3 – 5 let. Doprava po celé České republice při objednávce nad 3500,- Kč - zdarma.
© Všechna práva vyhrazena 2024 SILRING
cz
Potřebujete poradit? Vyžádejte si nezávazný návrh vašeho projektu osvětlení