cz
Blog
Ekologické osvětlení současnosti - solární a LED světla
04 Jan 2021  /  Novinky

Ekologické osvětlení současnosti - solární a LED světla

Solární výstražné tabule

Osvětlení napájeny solární energií dává největší smysl při různých výstražných tabulích, které upozorňují řidiče na nebezpečí střetu se zvěří, uzávěrku cesty, na možnost tvorby náledí a podobně. Taková tabule nevyžaduje mnoho energie a během dne je napájena slunečním zářením. V noci však odebírá elektřinu ze sítě nebo z baterie.

Solární světla do zahrady

Stejně oblíbené jsou i solární světla do zahrady. Malý panel má často jen pár cm čtverečních, čímž nabije baterii pro malou LED žárovku. Ta dokáže následně svítit několik hodin. Světla neslouží k osvětlení zahrady, ale například na vymezení chodníku - po vzoru přistávacích ploch pro letadla. Nebudete tak díky nim šlapat po květech či trávníku.

Veřejné osvětlení se solárním světlem

LED pouliční osvětlení také někdy využívá napájení pomocí solární energie. Jejich použití se však obecně nedoporučuje. Potřebovali by totiž mít vestavěnou baterii, která se dobije během dne. Ta však nemá dostatečně velkou kapacitu ani dlouhou životnost na to, aby mohlo svítidlo bez dobíjení svítit celou noc a bez údržby několik let. Vhodnou alternativou je proto právě LED osvětlení, které je úsporné, má dlouhou životnost a dokonce i odolnost.

Osvětlení přechodu pro chodce

LED osvětlení doporučujeme použít i na osvětlení přechodu pro chodce. Správné osvětlení přechodu často tvoří rozdíl mezi bezpečnou procházkou a dopravní nehodou s fatálními následky. Světlo na přechodu musí být silné, ideálně i signalizovat přechod chodce během jeho pobytu na vozovce, Vhodné je použít i zápustné světla do cesty, které vymezí plochu přechodu.

Neváhejte nás kontaktovat

Máte zájem o cenovou nabídku pro osvětlení vašeho prostoru? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám naprojektujeme ideální řešení a připravíme vám nabídku přesně na míru na inteligentní a úsporné LED osvětlení, které je šetrné k životnímu prostředí ik vaší peněžence.
Potřebujete poradit?
Máme několik možností, jak nás kontaktovat. Vyberte si, která vám vyhovuje.
My se vám ozveme
Nechte nám váš e-mail a náš obchodní zástupce vás bude kontaktovat.
Facebook
SILRING CZ s.r.o.
602 00 Brno
Lidická 700/19
Záruka a doprava
Záruka na všechny výrobky 3 – 5 let. Doprava po celé České republice při objednávce nad 3500,- Kč - zdarma.
© Všechna práva vyhrazena 2024 SILRING
cz
Potřebujete poradit? Vyžádejte si nezávazný návrh vašeho projektu osvětlení