cz
Blog
Svítidla do zahrady – 5 tipů, jak si vybrat vhodné osvětlení
21 Apr 2023  /  Rady a tipy

Svítidla do zahrady – 5 tipů, jak si vybrat vhodné osvětlení

Svítidla do zahrady

Svítidla do zahrady můžeme rozdělit na dvě skupiny – designová a funkční. Mezi ty designové bychom mohli zařadit všechny, které mají ve večerních hodinách navodit příjemnou atmosféru například v altánku, ale také solární svítidla fungující jako jakési bludičky při pohybu naprostou tmou. K funkčním patří výkonné reflektory, ale také další tipy svítidel, které si popíšeme níže.

Solární svítidla do zahrady

Kolem chodníků nebo skalek je výborné „napíchat“ malá autonomní solární svítidla, která se přes den nabijí slunečním zářením a následně v noci dokážou několik hodin krásně svítit. Výborné vypadají iv květináčích nebo vyvýšených záhonech, ale poslouží vám i jako světla na přistávací dráze pro letadla – ve vašem případě však pro pohyb pěšky, s kolečkem nebo kočárkem po tmě.

Funkční svítidla do zahrady

Funkční osvětlení v zahradě je takové, díky kterému můžete pracovat nebo se opravdu bezpečně pohybovat i v noci. Patří mezi ně výkonné LED reflektory, díky kterým můžete iv zimních měsících, kdy bydlí již v 16:00 tma, pracovat v samotné zahradě, ale také provádět nějaké opravy například na altánku nebo u auta. Jelikož dopoledne je většina lidí v práci, odpoledne je jediný čas, kdy se mohou věnovat pracím na pozemku. Se správným osvětlením se to dá iv zimě. Mezi funkční osvětlení zahrady můžeme zařadit například i LED svítidla pro růst rostlin, která můžete využívat v zimní, zahradě, ve sklenících, ale i doma k pěstování náročných plodin nebo předpěstování kvalitních sazenic.

Designová svítidla do zahrady

Mezi nejoblíbenější designová zahradní svítidla jednoznačně patří různé světelné řetězy, na kterých jsou LED žárovky připomínající svým vzhledem ty klasické halogenové. Takový LED řetěz by neměl chybět na žádné terase, v altánku ani v zahradním domku. Dají se natáhnout i mezi stromy, pod kterými si můžete vychutnat skvělý piknik až do pozdních nočních hodin.

Světla do zahrady na fotobuňku

Kolem domu (zejména v podhledech u okapového systému) jsou výborným řešením LED bodová světla reagující na váš pohyb. Zejména ve zmíněných zimních měsících nemusíte stále zapínat a vypínat světla, o vše se postará senzor a fotobuňka s časovačem.

Potřebujete poradit?
Máme několik možností, jak nás kontaktovat. Vyberte si, která vám vyhovuje.
My se vám ozveme
Nechte nám váš e-mail a náš obchodní zástupce vás bude kontaktovat.
Facebook
SILRING CZ s.r.o.
602 00 Brno
Lidická 700/19
Záruka a doprava
Záruka na všechny výrobky 3 – 5 let. Doprava po celé České republice při objednávce nad 3500,- Kč - zdarma.
© Všechna práva vyhrazena 2024 SILRING
cz
Potřebujete poradit? Vyžádejte si nezávazný návrh vašeho projektu osvětlení