BLOG

V době ekologických řešení lidí stále více zajímá spotřeba jejich aut, ale také spotřebičů do domácnosti. Mezi velké žrouty elektřiny patří v mnoha případech i stará klasická svítidla, která jsou oproti moderním a úsporným LED svítidlům až 10násobně náročnější na odběr energie. Co byste měli vědět o výkonu svítidel a na co se dívat při jejich výběru? Poradíme vám.

Číst více

V předchozích článcích na našem blogu jsme se věnovali svítivosti LED žárovek, ale také intenzitě osvětlení. Dnes budeme pokračovat další fyzikální veličinou ze světa svítidel, kterou je světelný tok. Světelný tok se označuje řeckým písmenem Φ (Fí), které je na jednadvacátém místě řecké abecedy. Co všechno byste měli vědět o světelném toku a lumenech?

Číst více

I když nepracujete jako grafik, odborník na osvětlení či profesionální fotograf, určitě jste se již setkali s pojmem RGB barvy. Co tato tři písmenka znamenají, jaký souvisí s LED světly a jaké další modely barev známe ve světě optiky? Na všechny tyto, ale i další otázky se podíváme v našem dnešním článku.

Číst více

V předchozím článku na našem blogu věnovanému svítivosti LED žárovek jsme okrajově zakopli také o intenzitu osvětlení. V dnešním článku se podíváme na tuto veličinu detailněji iv souvislosti s normami osvětlení v různých typech veřejných prostor, ve školách či na pracovištích.

Číst více

Co je vlastně svítivost LED žárovek? V jaké veličině se vyjadřuje a co si pod její hodnotou představit? Co je zase světelný tok, co intenzita osvětlení, a co výkon či příkon žárovky? Na tyto, ale i další časté dotazy si odpovíme v následujícím článku. Věříme, že vám naše tipy pomohou zorientovat se ve světě LED žárovek a jejich svítivosti.

Číst více

V České republice si velké množství motoristů vyměňuje halogenové žárovky potkávacích světlometů za novější a modernější LED alternativu. Ve většině případů si však neuvědomují, že tím porušují zákon, riskují vysokou pokutu a v případě, že nakupují žárovky s pochybným původem, ohrožují i bezpečnost sebe a dalších účastníků silničního provozu.

Číst více

V předchozím článku jsme přebírali výběr LED svítidel do domácnosti podle teploty jejich světla. Dnes se podíváme také na druhou stránku, a to konkrétně barevné spektrum. Co všechno si může zákazník představit pod pojmem „barevné spektrum“ a jak toto spektrum ovlivňuje naše zdraví?

Číst více

Při výběru světla do domácnosti, kanceláře, ale i různých dalších prostor je mimořádně důležitá také teplota vybraných žárovek. Jelikož jste zavítali na náš blog, pravděpodobně už znáte výhody LED svítidel, jako jsou odolnost, úspora energie, dlouhá životnost i výkon oproti klasickým žárovkám. Dnes se podíváme na tři nejrozšířenější barvy světel a povíme si také o tom, kde se používají.
Číst více

LED lucerna je moderní, ekologickou, lehkou a velmi oblíbenou alternativou ke klasické petrolejce. Petrolejové lampy stále mají své pevné místo na chatách a chalupách bez elektrické energie, ale také u milovníků tradičních a historických řešení, pro které jsou baterie a spotřebiče na nich závislé jednoduše nespolehlivé. Přesto by však LED lucerna neměla chybět v žádné domácnosti nebo u turisty.

Číst více

LED svítidla táhnou za silnější konec v porovnání s klasickými žárovkami téměř ve všech disciplínách. Cena je srovnatelná, svítivost vyšší, spotřeba energie desetinásobně nižší a životnost, ta je opravdu výjimečná. Jak dlouho vám však ve skutečnosti vydrží LED žárovky či jiná LED svítidla, jako LED reflektory či LED panely?
Číst více

Pro vytvoření žádané nálady v jakémkoli prostoru je zapotřebí několik věcí, které společně „nakrmí“ všechny naše smysly. Je jedno, jestli jste na diskotéce plné lidí, v luxusní restauraci nebo o samotě doma v posteli s dobrou knihou. S dobrým jídlem, komfortní teplotou, příjemnou hudbou, ale také se správným osvětlením je každý zážitek několikanásobně lepší.
Číst více

Pouliční osvětlení se ve všech moderních zemích včetně Slovenska postupně modernizuje a všechna města a obce při rekonstrukci veřejného osvětlení přecházejí na technologii LED. Důvodem jsou nejen eurosměrnice, ale také vyšší výkon, lepší svítivost (a tedy bezpečnost), ale také delší životnost a úspornost LED svítidel v porovnání s klasickým osvětlením.
Číst více

LED osvětlení pomalu, ale jistě vytlačuje ostatní typy osvětlení ze všech segmentů. V automobilovém průmyslu, v displejích a obrazovkách, ale také v osvětlení od domácnosti až po obrovské veřejné prostory se montují LED zobrazovací nebo světelné prvky. Proč je výměna starého osvětlení za nové LED osvětlení výhodná pro průmyslové haly či areály?
Číst více

Díky moderním technologiím je i zemědělská činnost mnohem jednodušší. Mechanizace, automatizace, ale i hnojení a šlechtění nám dovolují pěstovat větší množství kvalitnějších plodin za nesrovnatelně nižší náklady a pracovní doba. Dnes se podíváme na to, jak se pěstují rostliny pod LED osvětlením, které najdete iv naší nabídce.
Číst více

V naší nabídce máme různé kvalitní a odolné svítidla určené do náročných podmínek. Vrcholem této kategorie jsou svítidla, které jsou přímo určeny do výbušného prostředí. Podívejme se, čímž jsou takové světla výjimečné a jaké technické parametry splňují.

Číst více

Hledáte řešení osvětlení pro exteriérové prostory a potřebujete výkonné svítidlo, kterému nevadí změny počasí a také při svém vysokém výkonu je úsporné? LED reflektory jsou tou pravou volbou. Přečtěte si, jaké jsou jejich hlavní výhody, kde všude se používají a jak jejich ideální navrhnout pro osvětlení vašich prostorů
Číst více

Technické svítidla jsou nezbytnou pomůckou všech mistrů na stavbách, ale i v dílnách či na jiných místech, kde se často 24 hodin denně vyžaduje kvalitní osvětlení, na kterém závisí i kvalita vykonané práce nebo orientace v prostoru. Jak si však vybrat dobré technické svítidlo? V dnešním článku vám poradíme.
Číst více

Při osvětlení novostavby nebo rekonstrukci osvětlení staršího domu jsou lidé často stavění do situace, kde si musí vybrat mezi různými nepříliš lákavými kompromisy. V dnešním článku se podíváme na nejčastější chyby, které vznikají při výběru a montáži osvětlení v domech, rozebereme si vhodné typy osvětlení a jejich rozmístění v domě.
Číst více

Dnešní článek by se dal nazvat i průvodcem výběru stropního osvětlení. Podíváme se na to, jaký typ stropního osvětlení je vhodný do konkrétních prostorů, ale i na co je třeba myslet ještě před samotnou realizací osvětlení. Jaké alternativy stropního osvětlení máte na výběr?

Číst více

Lineární svítidla z naší nabídky si našli množství fanoušků v průmyslovém, ale i v soukromém sektoru. Proč jsou tak oblíbené, kde se nejvíce používají a jaké mají výhody oproti jiným druhům LED svítidel? Přečtěte si, proč jsou právě lineární LED svítidla tou nejlepší volbou i pro váš prostor.

Číst více